Grundfunk hrábnul do strun

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 14.3.2021

Podcast

Ale nebojte se, došlo i na jiné nástroje.

777.vydání přineslo do playlistu D-Train, Dumpstafunk, George Andersona, Mylese Sanka nebo The Brand New Heavies. V pravidelné rubrice Groove Window jsme představili bratrský projekt Ricky Peterson & The Peterson Brothers, kteří v těchto dnech vydávají album Under The Radar.

První novinkou, kterou jsme si představili, je United Nations Stomp (skladba původně od Buddy Milese) od Dumpstaphunk z New Orleans, kterým tento single vyjde 23. dubna, na jejich chystané desce Where Do We Go From Here. Jako hosta zde najdete mladého kytaristu Marcuse Kinga, který s kapelou hostoval mnohokrát i na pódiu.↓

The Brand New Heavies se vracejí do roku 1992 se svoji aktuální deskou Shibuya 357 – Live In Tokyo 1992, kdy v Tokyu odehráli koncert, se kterým jim vypomohla hostující zpěvačka N´Dea Davenport. Věřte, že v té době byli doslova zjevením. Remasterovaný zvuk z původních pásek si můžete pořídit nejenom v digitální podobě, ale třeba i na stylovém modrém vinylu.

Myles Sanko se konečně vytasil s novým albem Memories of Love, ze kterého jsme vám během posledního půl roku postupně představovali vycházející singly. V pořadí čtvrté studiové album tohoto zpěváka si můžete poslechnout třeba tady↓

Skladba Jazzie’s Groove od Soul II Soul z nahrávky Origins: Live From Metropolis Studios, prolétla také naším éterem a tady máte plnou palbu koncertu, zaznamenaného v roce 2015 ve studiu A londýnského Metropolis Studios.

Baskytarista kapely Shakatak George Anderson vydal nové album Songs From Tomorrow, ze kterého jsme vám zahráli dvě ukázky. Celé si jej můžete poslechnout třeba tu:

Zpěvačka a kytaristka Nina Attal chystá na letošek novou desku a první ukázkou z ní je skladba You’re No Good, kterou jsme vám ve vysílání naservírovali ve studiové verzi, zatímco tady si ji můžete dát naživo.