Gig In the Sky

Třicet pět tisíc stop nad Zemí

Letošního 27.2. se britští Jamiroquai pokusí již podruhé v kariéře zapsat do Guinnessovy knihy rekordů…

GigInTheSky.jpgFrontman Jamiroquai Jay Kay miluje nejenom rychlá, krásná a drahá auta, ale také všelijaká dobrodružství – říká, že by nedokázal natáčet klip k některé ze svých písniček aniž by při tom neudělal něco mimořádného, náročného, na co si jiní berou dublery.

Tentokrát nepůjde o natáčení klipu, ale o nevšední koncertní zážitek pro vítěze soutěže jednoho výrobce mobilních telefonů v jednotlivých vybraných evropských zemích. Tito vyvolení budou v Den D posazeni spolu s kapelou do speciálně upraveného letadla, vzlétnou do výšky 35.000 stop a tradá…teda spíš tramtadadá – pokud vše vyjde tak, jak má, vyslechnou si koncert Jamiroquai, jenž bude do knihy rekordů zapsán jako "živý koncert zahraný v největší vzdálenosti od naší planety".

Možnost vyhrát má kdokoliv z 16 evropských a 3 mimoevropských zemí (toto jsou prozatimní čísla – Rusko v seznamu "účastnických zemí" není, ale přesto internetové stránky k soutěži v azbuce existují, takže je teoreticky možné, že se počet ještě zvýší) a hádáte správně – ČR mezi nimi nefiguruje. Proto chcete-li se soutěže zučastnit a máte-li někde v Rakousku, Belgii, Chorvatsku, Francii, Německu, Řecku, Irsku, Itálii, Lucembursku, Moroku, Nizozemí, Portugalsku, Rusku, Jižní Africe, Španělsku, Švýcarsku, Turecku, Velké Británii či Spojených Arabských Emirátech zapadlé příbuzné, kteří sami o nevšední zážitek nestojí, je ten pravý čas je kontaktovat! Bude-li někdy soutěž dostupná v Česku, pak jedině zde! Je ale pravděpodobné, že budeme 27.2. muset zůstat při Zemi…

Máte-li potřebu vědět víc, pak můžete buď navštívit oficiální stránky, fanouškovské stránky, wikipedii či si pro svou potěchu stáhnout anglickou verzi soutěžních stránek (1,34MB).