Gig In the Sky – landing & more…

Jamiroquai

Kdo by nechtěl během jednoho jediného dne zesedminásobit svůj zápis v Guinnessově knize rekordů? To se přeci nestává každý den. Ale 27.2.2007 se to přesto přihodilo

Že se britští Jamiroquai o zapsání rekordu pokusí, o tom jsme již informovali – že se ale bude jednat o celkem 6 nových rekordů, to jsme netušili. Ostatně nejenom my – i v oficiálním prohlášení učiněném před koncertem se nic o takovém počtu rekordů nehovoří – pouze o "Highest ever Concert". A pod jakými tedy kategoriemi, až si za rok budete knihou listovat, Jamiroquai objevíte? Budou to (kromě již dlouholetého rekordu v kategorii nejprodávanějšího funkového albaGig_in_the_sky.jpg všech dob):

* koncert v největší výšce
* koncert v největší rychlosti

* hudební nahrávka vzniklá v největší
   výšce

* hudební nahrávka vzniklá v nejvyšší
   rychlosti


* vystoupení v letadle v největší výšce
* vystoupení v letadle v nejvyšší rychlosti

Kromě těchto "premiér" se kolem 200 pasažérů letu z Mnichova do Athén dočkalo i premiéry hudební v podobě prvního živého zahrání písně Radio (ukázka), novinky z jejich loňského výběrového alba High Times: Singles 1992-2006. Její osud je smutný, neboť ji Jamiroquai plánovali vydat jako singl, stejně jako druhou novinku na albu – Runaway, ale firma Sony BMG byla jiného názoru a tak se Radia, třeba v klipové podobě, nikdy nedočkáme. Jedinou útěchou tak může být její live podoba, kterou kromě v letadle předvedla kapela i na následné aftershow a je tedy zřejmé její dlouhodobější nasazení do koncertního playlistu. Díky splněným závazkům, jenž měla skupina vůči Sony BMG (ke konci se Sony Columbia) tak doufejme, že se jednalo o poslední bolístku v jejich dlouhodobém vztahu – ostatně s divizí telefonů Sony Ericsson se rozloučili navýsost krásně – to oni zařídili a zajistili akci Gig In the Sky. Teď jsou tedy Jamiroquai již definitivně volní a mohou hledět do budoucna.

A tam se poohlédneme i my. Přehlédneme s úsměvem extempore, které zařídili dychtiví novináři z britských The Mirror Newspaper se svým narychlo upeklým článkem o konci Jamiroquai, jenž musel být dementován samotnými oficiálními stránkami a představíme si rovnou video z děkovačky v letadle, kde podstatné věci zazní.

Zbylé informace, ať už se k nim dostane člověk jakkoliv, jsou stejně jen spekulacemi a tak se pojďme potěšit něčím, co je takřka za dveřmi. Poté, co jsme si mohli v listopadu loňského roku znásobit svoje Jamiroquai v propagační akci k dvoujádrovým procesorům firmy Intel se 7.3.2007 odehraje konečně onen slibovaný "tajný" koncert na "tajném" místě někde v Londýně. Kdo hledá najde, a tak ono vystoupení až zas tak tajné není – a co je vůbec potěšující – bude možné ho shlédnout živě na stránkách rádia Capitol (ale pouze pro registrované uživatele!) nebo po dobu následujících 4 týdnů tamtéž. Je tak velice pravděpodobné, že již tuto středu se dočkáme kompletního živého provedení písně Radio a ještě k tomu v celé své audiovizuální kráse.

Kdo ale již nyní dychtí po nějakém tom videu, má možnost díky spolupráci Jamiroquai s další firmou. Tou je Clarion, výrobce audio a navigačních systémů do aut (kompletní řešení), pro které Jay Key dělá propagační kampaň, v rámci níž vznikl nádherný a do atmosféry alba A Funk Odyssey laděný klip ke skladbě Feel So Good. Stránky věnované této spolupráci, včetně klipu, reklam a kratičkého making of můžete shlédnout zde. Pokochat se oním klipem a stejnětak making of můžete hned, níže.


Feel So Good – videoklip

Feel So Good – making of

Protentokrát je to ze světa britské funkové skupiny vše, pro váš větší komfort uvedu ještě znovu některé užitečné odkazy, ať je nemusíte hledat v textu:
-> předchozí článek, ne nějž tento navazuje
-> Gig In the Sky na youtube.com
-> plakáty vzniklé v soutěži k neobvyklému koncertu
     (ten výherní je v hlavičce tohoto článku)
-> stránky společného projektu firmy Clarion a Jamiroquai
-> středeční koncert zde a k tomu potřebná registrace zde