Funk, soul, hip-hop, r’n'b i jazz v Grundfunku

GRUNDFUNK-LOGO-300x248

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 19.2.2023

Podcast

Tyto všechny žánry jsme stihli tentokrát rovnoměrně zastoupit v podobě nových desek, singlů i vzpomínek na nedávno zesnulé. Po třičtvrtě roce od oznámení jsme se konečně dočkali alba resetujícího kariéru Macy Gray, již 26. počinu od Willa Downinga nebo šesté studiové desky francouzského zpěváka Ben L’Oncle Soula. A konečně trio vynikajících muzikantů Kurt Elling, Charlie Hunter a Nate Smith představilo, jaké skladby jsou pro ně Guilty Pleasures.

Loňský single Maybe You’re The One od Cool Million a hostující Susanne Ørum se dočkal remixu od Roba Hardta, který na něm pracoval prý přesčas. :-)

Skladba The Love It Takes z předloňské desky MF Robots Break The Wall dostala nové remixy od Atjazz – a takový ↓ to má výsledek.

Do vydání debutového alba Dope Frequency dua Shrizz N Maze nás dělí jen měsíc, a tak vypustili so světa druhý single True Love s hostujícím Amp Fiddlerem a hlavně na dva nezávislé umělce nesmírně výpravným videem, které si musíte hned dát.

Trojice vynikajících muzikantů – zpěvák Kurt Elling, kytarista Charlie Hunter a bubeník Nate Smith – vzala šest skladeb, které považují za svá Guilty Pleasures a postavila z nich EP, jenž nemohlo v našem vysílání chybět.

Společnou skladbou All Good? od De La Soul s hostující Chaka Khan jsme zavzpomínali na nedávno zesnulého Davida Jude Jolicoeura, kterého zdaleka nejenom hip hopový svět znal jako Trugoy the Dovea.

Pravidelná rubrika Groove Window se tentokrát věnovala zpěvačce Indiře Khan vystupující pod značkou I.Khan. A jak se pomamila dcera Chaky Khan se můžete přesvědčit tady:

Tomu, jak úspěšný má za sebou rok October London, se budeme věnovat někdy příště podrobněji, ale o tom že je jeho loňská “jako NFT” prodávaná deska The Rebirth Of Marvin konečně venku i pro běžné smrtelníky, to si pro sebe nenecháme a dáváme to vědět!

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-19-2-2023/