Fun Lovin’ Criminals přivezou ve středu 13.března do Prahy hudební ironii i tarantinovskou atmosférou

FUNLOVINCRIMINALS_201115_345_m

Koncert Fun Lovin’ Criminals, který bude nejen nesentimentálním ohlédnutím za zlatými (a divokými) 90. léty, už je na dohled. 13. března na pódiu karlínského Fora parta newyorských „kriminálníků“ ukáže, že má pořád ostře nabito nejen humorem, ale její municí je stále geniální mix hip-hopu, metalu, rock’n’rollu, funku, blues s příměsí soulu, jazzu i latiny.

V Praze Fun Lovin’ Criminals zahájí evropskou část turné k novému albu Another Mimosa, které navazuje přesně po dvaceti letech na kultovní album Mimosa. Stejně jako tehdy je věnováno zejména coververzím oblíbených songů členů kapely. „V České republice máme skvělé fanoušky a pokaždé jsme se tu cítili úžasně,” říká zakládající člen, baskytarista, zpěvák a klávesista Brian “Fast” Leiser a dodává: „Chceme vždycky lidi vtáhnout do naší muziky tak, aby si spolu s námi celou show užili. Na koncerty Fun Lovin’ Criminals se totiž chodí za radostí.” Dodejme, že jedním z důvodů proč Fun Lovin’ Criminals, ač původem z New Yorku, mají širokou oblibu v Británii i u nás, je i typický humor a nadhled, se kterým glosovali svět gangsta partiček i smysl pro sarkasmus, ironii a sebeironii. Proto si jejich poetika rozumí s filmy režiséra Quentina Tarantina, o čemž svědčí mimo jiné jejich největší hit Scooby Snacks.

Koncertní set samozřejmě nabídne i pohled do bohaté historie kapely. Po Praze legendární kapela zavítá do Berlína, Kodaně a Hamburku.

Fun Lovin’ Criminals se na svém Another Mimosa UK/Europa Tour jako první v evropské části zastaví 13. března 2019 v pražském Foru Karlín. Koncert začíná od 21.00.