Bobby Sparks II dorazí v květnu koncertovat do Prahy a u toho musíte rozhodně být!

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 5.2.2023

Podcast

Bobby Sparks II dorazí v květnu koncertovat do Prahy a u toho musíte rozhodně být!

V playlistu prvního únorového vysílání tohoto roku zazněli mimo jiné The Isley Brothers, Grupo Fantasma, Prince, Midnight Star, Sandra Nkaké, George Duke a spousta dalších.

Skladba Jazzdance byla podle slov Sama Redmoreho ta vůbec první jeho originální věc, na které si vyzkoušel, že to půjde a že se do originální tvorby může vrhnout. A na Bandcamp Friday spatřila světlo světa i pro obyčejné smrtelníky, pouštějte a podporujte ji tu:

24. března se dočkáme chystané desky Do It Together od kanadských The Soul Motivators. První dvě ukázky poslouchejte a na desku se připravte po kliknutí na odkaz ↓

Květen se nám zaplňuje velice příjemnými akcemi a jednou takovou, na které by posluchač Grundfunku určitě neměl chybět, je koncert Bobbyho Sparkse II, který dorazí se svou kapelou 20.května do pražského klubu Futurum Music Bar. Více již v události tady: https://www.facebook.com/events/720387213070918

Pravidelná rubrika Groove Window dnes představila kapelu z newyorského Brooklynu Phony Ppl, od níž se více, včetně přehledu vydaných desek, můžete dozvědět z jejich profilu tu ↓

Tady je videoklip ke skladbě Nowhere But Up z aktuálního alba Euphonyus, která také zazněla ve vysílání.

Na páteční Bandcamp Friday se rozhodl Soulpersona připomenout se svou debutovou deskou Soulacoaster, která vyšla v remasterované edici doplněná mj. o dvě bonusová nikdy nevydaná dema skladeb, jimž propůjčili hlasy Darien Dean a Katie Leone. Celý remaster včetně zbrusu nového bookletu, pokud si jej pořídíte, si můžete vychutnat tu:

Americké manželské duo The APX se nechalo inspirovat songem od The SOS Bandu a “řekne vám” tak, jak se takové covery dělají.

Playlist dílu najdete tady. https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-5-2-2023/