Blue Note Re:imagined v Grundfunku

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 15.11.2020

Podcast

Blue Note Re:imagined v Grundfunku

Tentokrát v Grundfunku zazněly ukázky z kompilace Blue Note Re:imagined, plné skladeb z repertoárů klasiků v podání mladých současných umělců a také pár skladeb ze záznamu loňského koncertu George Bensona z londýnského Ronnie Scott’s Jazz Clubu.
Pravidelná rubrika Groove Window se zaměřila na projekt The Vision – DJů a producentů Kona a Ben Westbeeche, debutující novým albem. Kromě obou zmíněných zlákali do svých písní osobnosti jako Andreya Triana, Roy Ayers, Honey Dijon nebo Questlove. A tomu všemu aktuálnní singlové novinky.

První, čemu jsme dnes věnovali pozornost, byl cover písně nazpívané původně v roce 1983 Carmen Amez (autorem jíž je Paul Anka) Never Gonna Fall In Love Again (Like I Fell In Love With You) – v tomto případě v podání Diplomats of SOUL a Vanessa Haynes.

Dumpstaphunk aktualizovali svou 4 roky starou píseň Justice, kterou letos o to více považují za pořád aktuální. A na aktualizované pojetí si pozvali Chali 2na a Troy “Trombone Shorty” Andrews & Orleans Avenue. Ke skladbě navíc vznikl klip, který vám přinášíme sem na sociální sítě.

V příštím roce se snad konečně dočkáme nového alba Keep On Walking projektu Zbonics, z nějž je díky labelu Color Red venku již 3. single Eternal Blues, v němž se skví vokál Nigel Halla.

Než se dočkáme nového alba z područí britské kapely Brother Strut, můžeme si v jejich osobitém podání vychutnat cover klasiky Move On Up Curtis Mayfielda.

Pravidelná rubrika Groove Window se tentokrát zaměřila na cca dva roky vznikající projekt The Vision dvou DJů a…

Zveřejnil(a) Grundfunk dne Neděle 15. listopadu 2020

Labely Blue Note Records a Decca Records spojily síly a vytvořili zajímavou kompilaci Blue Note Re:imagined plnou…

Zveřejnil(a) Grundfunk dne Neděle 15. listopadu 2020

Záznam loňského koncertu George Bensona z londýnského Ronnie Scott’s Jazz Clubu vyšel tento týden. Poslechnout si jej můžete třeba tu:

A na závěr dnešního vysílání jsme se pro změnu přesunuli do Manchesteru, kde působí klub Band on the Wall. I ten, jako…

Zveřejnil(a) Grundfunk dne Neděle 15. listopadu 2020