Dvě hodiny úplně Incognito. Servírujeme barvy s příchutí groovy novinek a zveme na Mladí ladí fest

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 22.10.2023

Podcast

Když na album umístíte téměř 80 minut hudby a navíc se jmenujete Incognito, může si být posluchač jistý, že dostane barevnou paletu hudby, plnou různorodosti. Tu na aktuální novince Into You zařizují zvolené vokalistky a zpěváci, kterých je na albu celá řada.

První novinka v dnešním playlistu, o které jsme se podělili, je skladba britských Brother Strut, kteří si na single Ordinary Woman pozvali jednu z britských pěveckých legend – zpěvačku Elkie Brooks. A takhle to dopadlo.

Po pěti letech přichází brazilský hudebník Ed Motta s novinkou Behind The Tea Chronicles, na níž se podíleli i čeští muzikanti, které mu obstarali kompletně smyčcové nástroje do album otevírající písně. Celé album najdete k poslechu třeba tady:

Téměř 80 minut si musíte vyhradit k poslechu nové desky Into You od Blueyho kapely Incognito. Na ploše 16 skladeb najdete celou řadu hostů a jako již tradičně, některé z nich ve spolupráci s Incognito vůbec poprvé. Pro poslech a podporu alba zamiřte sem ↓

Od nové desky Incognito jsme plynule přešli na nové EP jednoho z hostů tohoto alba Jamese Berkeleyho. Jmenuje se Little Things a obdivovat všech pět skladeb, nebo podpořit autora můžete tady ↓


Barevné a hodně nečesky znějící album připravila jinak především doprovodná kapela Champion Sound. Ti totiž stojí na pódiích převážně jako podpůrná úderka muzikantů, která žene dopředu osobnosti jinak vystupující ve skromějších sestavách. Mezitím si ale stihli vybudovat i světové renomé na b-boyských akcích a dlouho trvalo, než se jimi natočený materiál konečně zhmotnil v album, které pod názvem Stash Box vydali v minulém týdnu a vysloužili si tak představení v pravidelné rubrice Groove Window.

A ještě jedno jméno zmiňme! Baskytarista Paul Lancaster oživuje svůj projekt Punkpappa, v rámci kterého nás bude v následujících měsících zásobovat singly v rámci série “Punkpappa Presents”. Prvním je píseň Find a Way s hostujícím Petem Simpsonem, kterou najdete a můžete podpořit tu:

Playlist dílu najdete tady https://www.groove-on.cz/grundfunk/playlists/playlist-grundfunk-22-10-2023/