50 Years of Funk & Soul – Live at the Fox Theater v Grundfunku

GRUNDFUNK LOGO

RADIO WAVE – Digitální stanice Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Vysíláme v DAB+, DVB-T2, kabelové televizi, na satelitu, v IPTV a na internetu.

vysíláno 28.2.2021

Podcast

Grundfunk oslavil padesátiny s Tower of Power

Tower of Power mají venku živou nahrávku “50 Years of Funk & Soul: Live at the Fox Theater”, z června roku 2018 kdy oslavili 50 let na scéně. Koncert byl zaznamenán v Oaklandském Fox Theater a my vám z něj zahráli hned tři ukázky.

V pravidelné rubrice Groove Window jsme představili Alana Evanse – muzikanta, kterého můžete znát díky kapele Soulive. Desku Let It Ride si posledních 17 let mohli užívat jen hudební nadšenci z Japonska, protože pouze tam byla k sehnání. Díky labelu Vintage League Music si ale můžete užít tuto Evansovu prvotinu i vy, vychází totiž celosvětově právě v těchto dnech.

Dnešní start zařídil remix Terry Huntera songu Save A Lil Love od Reel People s Eric Robersonem za vokály.

Flevans by s vámi rád řešil Biznizz! A vůbec nejlépe na tanečním parketu. A pokud jej s ním pořešíte, pak dostanete další dávku z jím chystaného EP Starting Points už 9. dubna letošního roku.

V pravidelné rubrice Groove Window jsme si prostřednictvím alba Let It Ride představili Alan Evanse – muzikanta, kterého budete znát díky kapele Soulive. Let It Ride si posledních 17 let mohli užívat jen hudební nadšenci z Japonska, protože pouze a jen tam toto album bylo k sehnání. Díky Vintage League Music tomu ale tak od tohoto pátku už není a může si užít tuto Evansovu prvotinu každý. Poslouchej a podpoř tu ↓

Tower of Power mají venku živou nahrávku z června roku 2018 “50 Years of Funk & Soul: Live at the Fox Theater”, kdy slavili 50 let na scéně. Zatím tedy exklusivně pouze tu ↓, ale i to se počítá! #towerofpower​ #top50
https://www.qobuz.com/us-en/album/50-years-of-funk-soul-live-at-the-fox-theater-oakland-ca-june-2018-tower-of-power/

Krátce jsme si prostřednictvím jeho první hudební ukázky – singlu Roll With The Punches – představili nový projekt Ashleyho Slatera Queen Mab, který sdílí spolu se zpěvačkou Hattie Snooks. V dubnu prý můžeme očekávat celou desku, tak uvidíme, zda to bude platit i v dubnu.

Tony Momrelle má venku akustický single Escape, ke kterému vznikl i “lockdownový” klip. Single můžete poslouchat a podpořit tu:

zatímco klip najdete tady ↓