Worldwide radioshow Gillese Petersona

provoní večery na Radiu Wave

Česká republika je vedle USA, Kypru či Nového Zélandu devatenáctou zemí, která bude vysílat Gillesův pořad Worldwide.

Na Radiu Wave si tak můžete pravidelně dopřávat čerstvé novinky z jazzu, hip hopu, latinskoamerické hudby, drum´n´bassu a mnohem, mnohem víc.
Worldwide uslyšíte každou sobotu od 22.00 do 24.00 nebo v repríze ve středu od půlnoci.

Gilles Peterson si už z kraje 80. let na londýnské hudební scéně mohutně prošlapával cestu coby DJ a vehementní zastánce soulu, jazzu, hip hopu a spousty dalších odnoží a podškatulek, které nakonec eklekticky míchal v nejrůznějších pořadech napříč undergroundovými britskými radii, která byla povětšinou pirátská, včetně jeho vlastní stanice. Svůj nejslavnější a nejvýživnější pořad Worldwide sice spustil už v roce 1990 na radiu Kiss FM, ale teprve až v roce 1998, když už se Gilles honosil pověstí vskutku legendární postavy nejen britské hudební scény, začíná poprvé "legálně" pouštět své nadšeně přijímané mixy na BBC Radio 1. Jedná se právě o onu rozhlasovou show Worldwide, kterou si konečně můžeme dopřát i u nás na Radiu Wave.

gpww_foto.jpegGillese Petersona můžete ale znát také jakožto autora slavných kompilací Jazz Juice, které vrhal do světa už od roku 1985, anebo následných kompilací "Blue Bossa", které zaštítil kvalitu garantující jazzový label Blue Note. Gilles od poloviny osmdesátek vévodil nedělním večerům v londýnském klubu Camden´s Dingwalls pojmenovaným "Talkin´ Loud" a "Saying Something". Jeho večírky se staly přirozeným magnetem pro všechny mladé clubbery z rozjeté acidhousové scény, kteří po sobotních parties končili právě na Gillesových sessions. Pokud se jinde hrál acid house, Gilles s nadsázkou prohlásil, že pouští acid jazz a podařilo se mu tak pojmenovat celé hnutí i slavný label. Další label Talkin´ Loud Records, který si založil, ho ale naštěstí uchránil před strnulostí acidjazzové scény a umožnil mu posouvat hranice hudebních obzorů nekompromisně kupředu. Na Talkin´ Loud nastartoval kariéry takových jmen, jakými jsou Jamiroquai nebo The Brand New Heavies a později také třeba Roni Size Reprazent, 4 Hero nebo MJ Cole.

Z dalších Gillesových veleúspěšných kompilací jmenujme třeba "Gilles Peterson in Brasil" nebo "Gilles Peterson in Africa", které mají spousty oddaných posluchačů i u nás. Je to ale hlavně jeho rozhlasová show Worldwide, která neustále sleduje a určuje trendy napříč žánry. Nabízí jedinečné djské mixy největších jmen světové hudby, živá vystoupení a přináší pro hudbymilovné publikum kvanta nepostradatelných informací. Worldwide Gillese Petersona je naprosto luxusním vhledem do aktuálního hudebního dění a zároveň báječnou lázní, která nejenže zjednodušuje orientaci v záplavě nově vycházející hudby, ale upozorňuje na to nejkvalitnější a zároveň královsky baví svým eklekticismem.

Stylotvornou Worldwide Gillese Petersona si můžete vychutnávat od 7. října každou sobotu od 22.00 nebo ve středu od půlnoci exkluzivně na frekvenci 100,7 FM, tedy na vlnách Radia Wave.

Akce