Pražský podzim v rytmu evropského funky

koncerty

De Phazz 25.9. z Německa, MF Robots 17.10. z Velké Británie a Kraak & Smaak 7.11. z Holandska. Tři rozmanité koncerty, které spojuje funková hudba, bude na podzim hostit Lucerna Music Bar.

 
De Phazz, funková skupina z Heidelbergu v čele s Pitem Baumgartnerem, uznávaným DJem a producentem, potěší originálním stylem s prvky latiny, d&b, jazz trip hopu, nebo třeba soulu. Vedle lídra, který je vyhledávaným remixérem, podílel se také na renomované kompilaci Verve Remixed s ceněnou verzí songu Elly Fitzgerald Wait Till You See Him, remixoval Kool & the Gang, A-ha nebo Blank & Jones, zazáří skvělý band s okouzlující zpěvačkou se soulovým zabarvením hlasu, Pat Appleton. Šéf kapely Baumgartner se sám vnímá jako kolážista hudby, kombinující mnoho různých stylů do jednoho uměleckého díla a přesně na to se můžete v pražském Lucerna Music Baru 25. září těšit. De Phazz to v Praze nerozbalí poprvé, v roce 2010 zahráli v klubu Retro, kde představovali svou novou desku Lala 2.0 a v roce 2012 v klubu Roxy. V září se v Praze ukáží v rámci svého turné ke dvacátým narozeninám. Více informací www.dephazz.cz

https://www.facebook.com/events/359927521192684/

V říjnu do Vás pak Lucerna Music Bar vdechne život skrze britskou skupinu MF Robots v čele s Janem Kincaidem, jehož jméno ve světě funky rozhodně není ani nové, ani neznámé a charismatickým hlasem zpěvačky Dawn Joseph. Oba zakladatelé projektu MF Robots nejsou žádnými nováčky. Jan Kinciad stojí za legendární acid jazzovou formací The Brand New Heavies a Dawn Joseph, která byla rovněž členkou kapely, spolupracovala jako vokalistka s takovými hvězdami jako Rod Stewart, Michael Bublé, Kylie Minogue nebo CeeLo Green. S MF Robots na Vás dýchne duch Quincy Jonese, spolupracovníka Milese Davise či spolutvůrce a producenta alba Thriller Michaela Jacksona.Projekt MF Robots se představil v České republice již na začátku června v rámci supportu k evropskému turné hvězdnému Lennymu Kravitzovi. Jejich vystoupení bylo směsicí originálního funku, soulu i acid jazzu s nespoutanou energií a sex appealem. 17. 10. se tedy těšte na hudbu, při které se neroztančí skutečně jedině robot. Více informací na www.mfrobots.cz.

https://www.facebook.com/MF-Robots-af-Lucerna-Music-Bar-Prague-17-10-2018-485573625190497/

A konečně 7. listopadu Vás v Lucerně nadchne Kraak & Smaak z Holandska. Tato skupina s Markem Kneppersem, Wimem Plugem a Oscarem de Jongem jako vedoucím triem zde není poprvé a po jejich kombinaci funky, popu, tanečního undergroundu i elektroniky budete doufat, že ani naposledy. Málokterá kapela z kontinentální Evropy totiž dosáhla na světové taneční a elektronické scéně takového renomé, jako holandští Kraak & Smaak. Kapela, která hraje už l5 let zaujala zcela přirozeným pohybem mezi popem a tanečním undergroundem, funkem a elektronikou a mezi jejich fanoušky z celého světa se řadí dokonce i Kanye West nebo americká bloggerka Perez Hilton. Renomovaný britský magazín IDJ zařadil Kraak & Smaak mezi “kapely, které vám nesmí utéct naživo”, po bok takovým jménům, jako jsou Chemical Brothers nebo The Prodigy. 7.11. o tom opětovně přesvědčí své fanoušky v Lucerně Music Baru. Kapela v Praze již zahrála nejenom v LMB, ale také v Meet Factory, SaSaZu či před šesti lety jako jedna z headlinerů festivalu United Island of Prague.

Více informací najdetena www.kraak.cz

 

tisková zpráva

Akce