POPMUSEUM

… vrací úder

Po dvou a čtvrt roce existence padly prostory Popmusea za oběť “vodě dvacet, třicetileté, nejvýše padesátileté,” na kterou si jistě dodnes pamatujeme.

2005_11_07_pop_museum.jpg
Následující léta strávilo Popmuseum “v exilu”: Členové sdružení pořádali výstavy v pražském klubu Vagon, v Českém muzeu hudby a v kulturním centru Kaštan na Praze 6. A právě v Kaštanu, místě, kde se dějiny otírají o zdi budovy, se v září 2005 zhmotňuje nové Popmuseum, nové, jiné a silnější. Popmuseum vrací úder.

Expozice obnoveného Popmusea v sobě snoubí výstavní prostor a dokumentační centrum. Každý den od středy do neděle mezi 16. – 20. hodinou nabízí možnost studovat fondy a sbírky Muzea a archivu populární hudby a využívat databáze “kamenné” (tedy tištěné) i elektronické. Prostřednictvím projekcí nabízí Popmuseum možnost sledovat velké množství dokumentů z historie tu- i cizozemské populární hudby z muzejních sbírek, které se řadí k nejbohatším v zemi.

Výstava "Zabte ho, je to kritik!", která organicky přerůstá do dalších prostor kulturního centra Kaštan, se v prvních měsících zaměřuje na dějiny české hudební publicistiky, od předválečných let až do roku 1989. Last but not least se návštěvníkům nabízí možnost vyzkoušet si vystavené hudební nástroje a přístroje.

Akce