Sting: Sacred Love

Kdy:31. 10. 2004
Médium:ČT2
Typ:Televize
Čas:23:15
Web:http://www.czech-tv.cz

Příběh alba

Zpívající baskytarista Gordon Matthew Sumner (roč.1951), který podle svého černožlutého trička dostal přezdívku Sting.

2004_10_31_sting_tv.jpgZdroj ČT:

Opustil jazzrockové combo Last Exit v lednu 1977 a vzápětí v Londýně spoluzaložil legendární rockové trio The Police.
V té době se objevil i ve svých prvních filmových rolích Quadrophenia (1978), Artemis (1981), Radio On (1980), Secret Police – Man´s Other Ball (1981), Dune (1984). Jeho progresivní smýšlení se projevilo účastí na turné Human Right´s Now! a na mnoha projektech tabývajících se ochranou životního prostředí.

V roce 1987 založil vlastní vydavatelství Pangaea. V roce 1989 hraje ve Washingtonu v divadelní hře Třígrošová opera. Spolupracoval s dvorním aranžérem Milese Davise – s Gilem Evansem, a se saxofonistou Branfordem Marsalisem. Vyznavač jógy, vegetariánství a deštných pralesů Sting – 28. 9.1999 vydal vysoce kritikou i posluchači hodnocené album Brand New Day.

S tímto repertoárem vystoupil 15. 2. 2000 v Praze, 12. 3. téhož roku v Bratislavě. Sting, který vedl slavnou kapelu Police a jenž je od poloviny osmdesátých let na sólové dráze, chystal nové album krátce po 11. září 2001. Nejdřív si říkal, jestli má smysl psát v tomhle světě nějaké písničky. Pak se rozhodl, že hudba mu poskytne možnost, aby se vyjádřil. Sting se nevciťuje do mysli teroristy jako písničkář Bruce Springsteen, nepranýřuje agresivitu západní civilizace v duchu kapel Primal Scream nebo Blur. Na albu Sacred Love (Posvátná láska) Sting pokládá několik obecnějších otázek. "Možná vyhrajete válku, která přichází, ale dokážete strpět mír?" zpívá v písni This War. Sting pochopil, že princip současného konfliktu leží v různých podobách víry a civilizace: "Zeptal jsem se sám sebe, co je mým náboženstvím. A uvědomil jsem si, že mám dvě: jedním je hudba a druhým láska – romantická i sexuální. Obě jsou to cesty k dosažení věčnosti a nekonečnosti a obě stvořil Bůh.

Akce