Justin Timberlake

FuturSex/LoveSounds

Exčlen bývalého limonádového boybandu vydal své druhé album. Kvalita prvního byla vysoká, komerční úspěch obrovský, atak není divu, že všichni čekali na to, jaký bude další projekt. Ve zkratce: vše je potvrzeno, J.T. se stává další hudební ikonou.

Přiznám se, že původně jsem vůbec ani neplánoval psát o novém albu zpěváka, který nemá ani moc zajímavý hlas a jehož hudební minulost je spíše komická. Je pravda, že jeho první sólový počin Justified mě hodně oslovil. „Seňorita“ a „Like I Love You“ byly hity, které navíc zněly velmi dobře i v živém provedení. Justin byl první kdo velmi obstojně okopíroval styl Michaela Jacksona a vyplnil místo na trhu, které po něm zůstalo (a zatím zůstává). Po Timberlakově úspěchu se o něco podobného snažilo několik dalších R&B mladých zpěvaků, ale největší konkurencí se stal jen Usher, který je v porovnani s J.T. o dost lepší zpěvák, ale nemá taková nadání ve výběru producentů. Právě tým, který se stará o Timberlakevy nahrávky je nejspíš příčinou, proč ty alba vyčnívají nad jinými. O Justified se postarali většinou Pharrellovi The Neptunes, o novinkové CD FuturSex/LoveSounds zase Timbaland.

timberlake_albumcover.jpgTimbalandovi se podařilo vytvořit album, které zní jako celek a , má svůj jedinečný zvuk. Přesto nejsilnější jsou první dva singly a titulní skladba, electro-funková „FuturSex/LoveSounds“, ve které zní divné ale velmi povedené syntezátory a rytmika připomínající Jacksonovu „Who Is It?“. Prvním singlem se stala SexyBack, kterou na první poslech asi neoceníte, ale po nějaké blíže neurčené době zjistíte, že tu věc prostě milujete. Kromě chladného vokálu z nadhledu tu hrají podstatnou roli ty „divné synťáky“. Mimochodem klip k tomuto singlu je velmi zdařilý. Druhým singlem je My Love, ve které Timberlakovi sekunduje v současné době velmi ceněný raper T.I.. Justin v této skladbě předvádí skvělý falzet, který je mimochodem asi nejsilnější stránkou jeho zpěvu obecně.

Timbalandova práce je odvedená dobře. Vytvořil Justinovi charakteristický sound a je relativně inovační ale na můj vkus až příliš chladný. Deska je celá orámovaná tématem „láska a sex“, ale opravdu rozpálit člověka dokáže až Princovsky funková „Damn Girl“, kterou jako jedinou produkoval Will.I.Am z Black Eyed Peas. Navíc nejvíce navazuje na Pharrellův odkaz z minulé desky. Falzet je zde opět excelentní. Další skladbou, která narušuje Timbalandův kabát je balada „(Another Song) All Over Again“, ve které je sice pěkný klavír, ale je to přesně ten typ písně, ve které se projeví, že Justinova barva hlasu není až tak zajímavá. Nutno dodat, že tento track je v produkci Ricka Rubina.

FuturSex/LoveSounds je deska, která stojí za důkladnější prostudování, má naději, že vydrží déle než jednu sezónu a mně osobně dokázala, že J.T. není jen členem průměrné chlapecké popové skupiny.

Akce