Druhý koncert z pražského trojlístku podzimních funky koncertů představí MF Robots

MF Robots

MF Robots Jana Kincaida, zakladatele a hlavního skladatele ikonických The Brand New Heavies a výtečné zpěvačky Dawn Joseph se představí 17. října na svém prvním samostatném koncertě v pražském Lucerna Music Baru. Můžeme se těšit na strhující funkovou show kapely, která v létě úspěšně projela Evropu spolu s Lennym Kravitzem, a jejichž úderný set v červnu zaujal i české publikum v pražské O2 Aréně. MF Robots, kteří nyní vystoupí s kompletním nadupaným programem, podpoří jedinečná Tonya Graves a výtečná pražská funky kapela Top Dream Company.

Originální směs funku, soulu i acid jazzu, taneční groove, energii i sex-appeal: To všechno a ještě více slibuje nový hudební projekt MF Robots. Všechno se bude točit hlavně kolem talentu, tvořivé fantazie a zkušenosti dvou silných osobností: producenta, zakladatele, bubeníka a hlavního skladatele legendární britské acid jazzové kapely The Brand New Heavies Jana Kincaida a zpěvačky a multinstrumentalistky Dawn Joseph, která jako vokalistka spolupracovala s plejádou hvězd, včetně Roda Stewarta, Michaela Bublého, Kylie Minogue nebo CeeLo Green a hrála i na basu v kapele Phila Collinse.

 ”Je to o osvobození se od běžných hudebních limitů a setrvačného vnímání, o posunu nékam dál, o provokaci a oživení,” říká Jan Kincaid o projektu i debutovém albu MF Robots. Jeho parťačka a frontwoman kapely Dawn Joseph k tomu dodává: “Jde o to nebát se a dělat muziku tak, jak vám to vyhovuje, abyste se s ní cítili dobře. A ohlídat, aby se stejně dobře cítilo i vaše publikum.“

Jan Kincaid a Dawn Joseph se poprvé setkali v roce 2013, kdy Dawn vystřídala v The Brand New Heavies na postu vokalistky N’Deu Davenport. Během tří let spolupráce ve stylotvorné kapele se s Janem Kincaidem umělecky i lidsky sblížili a na konci roku se vydali vlastní cestou a v roce 2016 vznikli MF Robots. “Žijeme v divné době,” říká Jan Kincaid, “umělci a hudebníci na to zákonitě, správně a citlivě reagují. A to je pravděpodobně důvod, proč nyní máme spoustu zpěváků a autorů, kteří v současné době zpívají depresivní písně. Ale někdo musí občas poskytnout ventil pro uvolnění přetlaku, alespoň krátký únik. Třeba Funkovou party, na které na chvíli vystoupíš z všední reality, odreaguješ se, budeš se radovat a pobavíš se. To je naše role, to je to, co děláme.” Přesný groove kapelnických paliček Jana Kincaida a nezaměnitelný hlas, šarm a energii Dawn Joseph skvěle doplňuje v koncertní sestavě MF Robots šestice skvělých britských muzikantů: Klávesista Alex Montaque, baskytarista Nathaniel Adamson, kytarista Mark Beaney, saxofonista Benjamin Treacher, Graeme Flowers s trubkou a zkušená vokalistka Senab Adekunle, která kromě Dawn Joseph zpívala doprovodné vokály například i se slavnou Adele.

Výtečná osmičlenná koncertní sestava MF Robots vystoupí v pražském Lucerna Music Baru 17.10. od 21 hodin Více informací na www.mfrobots.czwww.prahazijefunkem.cz Předprodej v síti Ticketmaster.

Akce