Beyoncé

B’Day

Jsou to 2 roky, co člence dnes už bývalého tria Destiny’s Child nadělila Akademie popularní hudby pět gramofonků za její debut. Start se vydařil, proto nic nebránilo rozpustit domovský band a natočit další album sólo. Jaké je a získá opět Grammy?

Hned po vydání veleúspěšného čtyřikrát platinového „Dangerously In Love“ se Beyoncé kasala, že má v zásobě tolik materálu, že je schopná hned vydat další desku. Nestalo se tak, Beyoncé natočila film (mimojiné i v České republice) a až teď po více jak dvou letech vydává desku s názvem „B’Day“. Najdeme na ní deset nových skladeb jejichž celková délka je pouhých třicet osm minut. Stopáž tak zachraňuje bonus v podobě posledního singlu Destiny’s Child „Check On It“ hned ve dvou verzích. Kam se poděl ten skvělý materiál ze zpěvaččina archivu se asi jen tak nedovíme.

BeyoncesBDay.jpgBeyoncé pokračovala po cestě, na kterou se vydala svým debutem. Tentokrát se více zaměřila na skladby v rychlejším tanečním rytmu, podobné těm se kterýma sklízela úspěch již dříve. Úvodní skladba a první singl „Deja Vu“ by mohla být pokračovatelkou „Crazy In Love“, při které může Beyoncé opět rozkmitat své nohy tak, jak to umí jen ona. Mimojiné k oběma písním přispěl svým rapem zpěvaččin životní partner Jay-Z. Při poslechu druhého singlu „Ring The Alarm“ (podle mnohých nejlepšího tracku na B’Day) ve sluchátkách si dejte pozor, ať se na ulici neotáčíte (a nechtěně nebavíte své okolí) a marně nehledáte zdroj či příčinu sirény, která skladbu doprovází.
Beyoncé se možná podařilo natočit nejtanečnější desku letošního roku ve stylu R’n’B. Krom již zmíněných tří singlů můžete své boky rozhýbat i na skladby „Get My Bodied“, „Suga Mama“, „Upgrade“, „Freakum Dress“ a „Green Light“ v produkci The Neptunes.

Na první desce měla Beyoncé několik soulových pomalejších písní, podle jedné dokonce pojmenovala i svůj debut. Na B’Day je takového ražení jen „Resetnment“ a skrytá „Listen“, (která spojuje dvě verze „Check On It“), která je o poznání lepší a vyžádala si maximální hlasové vypětí. Velice neotřele a osvěžujícím způsobem ční track „Irreplaceable“ postavený na doprovodu akustických kytar. Pravdou je, že to možná trochu nabourává koncepci celé desky, ale to nabourání je příjemným způsobem.

Zda Beyoncé Knowles, oblíbená zpěvačka Dana Bárty, opět získá tolik gramofonků , nevím. B’Day dosahuje kvalit debutového alba. Co se možná nemusí líbit je, že Beyoncé „ustrnula“ ve svém úspěšném stylu. Každopádně chcete-li si zatančit, do svého přehrávače si zasuňte placku s nápisem: Beyoncé – B’Day.

Akce