Omar Hakim & Rachel Z “OZ Experience” feat. Linley Marthe & Louis Winsberg @ Jazz Dock, Praha

omar hakim

Festival Drum Days odstartuje koncertem jednoho z nejslavnějších světových bubeníků současnosti –Omara Hakima. Představí svůj společný projekt s klávesistkou Rachel Z nazvaný “OZ Experience” a na pódiu se setká také s virtuózním basistou Linley Marthem a skvělým francouzským fusion kytaristou Louisem Winsbergem. Jejich hudba je fúzí jazzu, funku, worldmusic i popu a je nesmírně otevřená, překvapující, energická a vždy plná neuvěřitelného groovu. Omar Hakim se narodil se v New Yorku a studoval na New York School of Music and Art. V letech 1982 až 1986 byl členem skupiny Weather Report. Následně spolupracoval s trumpetistou Milesem Davisem, s nímž nahrál alba Tutu (1986), Music from Siesta (1987) a Amandla (1989). Také během své další kariéry spolupracoval s těmi nejlepšími hudebníky různých žánrů. Mezi hudebníky, s nimiž nahrával, patří například Sting, Peter Gabriel, George Benson, Mick Jagger, Lionel Richie, Chaka Khan, Bobby McFerrin, John Scofield, Bruce Springsteen, Michael Jackson, Celine Dion, Mariah Carey, Madonna, Marcus Miller, Mike Manieri, David Sanborn, Chick Corea, Richard Bona a mnoho dalších. Je považován za jednoho z nejlepších světových bubeníků na pomezí žánru jazzu a popu.

Také ostatní jeho spoluhráči patří ke špičkám ve svém oboru. Několikanásobná držitelka Grammy Rachel Z je u nás dobře známá z kapely Wayna Shortera (album High Life) nebo Petera Gabriela (turné Growing Up) a spolupracovala také s hudebníky jako Marcus Miller, Stanley Clarke, Lenny White nebo Terri Lyne Carrington. Louis Winsberg je přední francouzský jazzový a fusion kytarista známý především z kapely Sixun, ale také svojí spoluprací s mnoha dalšími (Christian Escoudé, Gerard Marais, Jean-Pierre Como, Paco Sery).

Omar Hakim – drums

Rachel Z – keyboards

Linley Marthe – bass

Louis Winsberg – guitar

 

Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů, s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek z hudby ještě více.

Vstupné v předprodeji na sezení 950 Kč, na stání 450 Kč,

na místě v den koncertu na sezení 1050 Kč, na stání 500 Kč.

Na koncert se nevztahují klubové slevy. Děkujeme za pochopení.

Web kapely: omarhakim.com

Akce