GREGORY PORTER @ Forum Karlín, Praha

Kde:Praha
Místo:Forum Karlín
Kdy:23. 4. 2018
Čas:20:00
Web:https://www.facebook.com/events/293956151086747/
porter forum karlin

Jazz, funk, soul, R&B; gospel i akustický pop 23. dubna 2018 v pražském Forum Karlín.

 

Gregory Porter nabízí přesně to, co fanoušci od jazzového zpěváka, skladatele, herce a básníka očekávají. Nezáleží na tom, kam Porter vstoupí. Ať je to newyorský jazzklub, brooklynský kostel nebo vyšperkovaná koncertní síň v evropské metropoli, všude svým neuvěřitelným hebkým barytonovým hlasem, vygradovanou směsí autorských kompozic a pečlivě zvolených standardů způsobí pořádný rozruch.
Každé jeho album znamenalo pozvánku na udílení cen Grammy. První dvě alba – „Water” a „Be Good” – získaly nominaci, za třetí (Liquid Spirit) a čtvrté album (Take me to the Alley) už si sympatický zpěvák odnášel zlatý gramofonek.
Pro Českou republiku má Grammy za poslední album mnohem hlubší význam, než by se na první pohled mohlo zdát. Ondřej Pivec, geniální klávesista, hammondkář, skladatel a producent v jedné osobě, na albu totiž hraje také – a je to Čech, který žije ve Spojených Státech již od roku 2009. Tento český umělec má za sebou mnoho zajímavých spoluprací a vystoupení, zúčastnil se většiny velkých hudebních festivalů a ocenění Grammy je výsledkem jeho dlouholetého úsilí a práce.

 

Akce