Grandmothers Of Invention playing music of Frank Zappa @ Lucerna Music Bar, Praha

Kde:Praha
Místo:Lucerna Music Bar
Kdy:9. 5. 2018
Čas:20:00
Web:https://www.facebook.com/events/527691390923487/
grandmothers

Skupina The Grandmothers Of Invention, spoluhráči fenomenálního Franka Zappy, potěší jeho české fanoušky

Frank Zappa si udržel i více než 22 let po svém odchodu mezi českými fanoušky vyjimečné postavení. Byl jednou z největších postav historie rockové hudby druhé poloviny 20. století a všichni, kteří prošli jeho skupinami a koncertními sestavami, jsou dodnes výraznými postavami hudební scény. Platí to i o členech skupiny The Grandmothers of Invention, která v programu složeném výhradně ze Zappových skladeb vystoupí v pražském Lucerna Music Baru 9. května 2018.

Název kapely odkazuje s typickou zappovskou sebeironií k Mothers Of Invention, první kapele Franka Zappy, v níž hráli v jejích hvězdných letech jak legendární klávesista a zpěvák Don Preston, tak saxofonista a flétnista Bunk Gardner, zatímco hráč na marimbu, vibrafon, další melodické perkuse a klávesy Ed Mann Zappu provázel přes deset let v pozdějších sestavách. Tyto výtečné muzikanty skvěle doplňuje bubeník, perkusista a zpěvák Christopher Garcia.

Koncert bude pro české fanoušky Franka Zappy patrně poslední příležitostí vidět tyto vyjimečné Zappovy spoluhráče naživo.

The Grandmothers of Invention vystoupí v pražském Lucerna Music Baru 9. května 2018 od 20 hodin, více informací na http://www.grandmothers.cz/
Předprodej vstupenek v síti Tickepro:
https://www.ticketpro.cz/hudba/rock/2245696-the-grandmothers-of-invention-perf-music-of-frank-zappa-.html

Akce