FRED WESLEY & The New JBs (USA) @ Metro Music Bar, Brno

Kde:Brno
Místo:Metro Music Bar
Kdy:18. 4. 2018
Čas:20:00
Web:https://www.facebook.com/events/183022532307492/
fred wesley

Fred Wesley & the New JBs:
Fred Wesley (trombon)
Bruce Cox (bicí)
Dwayne Dolphin (bass)
Peter Madsen (piano, klávesy)
Reggie Ward (kytara)
Ernie Fields Jr. (saxofon + flétna)
Philip Whack (saxofon)
Gary Winters (trubka)

Členové kapely The New JBs jsou vynikající světoví hudebníci na plno pověření hrát jazz a funk. Po boku Freda Wesleyho vystupují téměř dvě desetiletí. Po každé, když se potkají na pódiu, vznikají planoucí „jazz-funkové exploze“, které neustále vedou na festivalech i klubových koncertech kolem celého světa.

Fred Wesley – muž s velkým M
- Trombonista – v americké hudbě nenajdete jemu rovného. Ať už je to jazz, funky, R&B, blues nebo další, jeho sólo vždycky nadchne.
- Bandleader – z jeho vedení legendárních The JBs Jamese Browna ke dnešním The New JBs, ví, jak zvolit do kapely ty nejlepší z nejlepších a spojit je dohromady v jeden sepjatý celek, který vytváří naprosté hudební šílenství.
- Skladatel a aranžér – některé z největších hitů funky music Jamese Browna, The JBs, Parliament-Funkadelic a Bootsy´s Rubber band jsou živým důkazem jeho daru jakožto jeho oduševnělé jazzové kompozice jako například For the Elders, La Bossa a No one.
- Autor – jeho kariéra, která přesahuje půl století, je pokladnicí příběhů. Některé z nich naplnily stránky jeho pamětí pod názvem Hit me Fred: Recollections of the side man (Duke university press, 2002).
- Side man – spolehlivost a zápal, s nimiž přispíval kapelám zahrnující Count Basie Orchestra a American Idol Band, z něj udělala jistou sázku v jakémkoliv složení.
- Muzikolog a učitel – Wesley sdílí své bohatství hudebních znalostí a zkušeností články a rozhovory. S mnoha mladými hudebníky tráví spoustu času a předává jim své poznatky v učebnách, zkušebnách i koncertních sálech na univerzitách po celém světě.

Další informace na webu funkyfredwesley.com

Akce